50 Adet Yıldız Çiçeği Fidesi
{URUNDiğerADI}
{URUNDiğerADI}
{URUNDiğerADI}
{URUNDiğerADI}

50 Adet Yıldız Çiçeği Fidesi

50 Adet Profesyonel Üretim Yıldız Çiçeği Fidesi İçerir

50 Adet Profesyonel Üretim Yıldız Çiçeği Fidesi

 

Dahlia, Yıldız Çiçeği (Dalya)

Yıldız Çiçeği Asteraceae (Papatyagiller) Familyasının Dahlia Cinsi Bitkileridir 40’a Yakın Türlerinin Tümünün Anavatanı Meksika ile Kolombiya Civarlarında Orta Amerika Bölgesidir

Genel Özellikler

Yıldız Çiçeğinin Gerçek Türleri 36-40 Arasında Olup Ayrıca Sayılamayacak Kadar çok Hibrit Ve Kültivarları Türetilmiş Ve Her Yıl Yenileri Eklenmekte. Farklı Çeşitlerinin Çiçek Büyüklükleri, Çiçek Şekilleri, Renkleri Ve Gövde Uzunlukları da Değişiktir. Değişik Özllikleriyle Çeşitli Sınıflara Ayrılırlar. Yumrulu Bitkilerdendir. Elverişsiz Mevsimlerde Toprak Üstü Kısımları Tamamıyla Kurur. Anavatanında Genelde Uzun Ve Kurak Geçen Sıcak Mevsimde Toprak Üstü Kısımları Kuruyup Yok Olur Yağışlı Mevsimde Yumruları Yeşerir Ve Süratle Büyürler. Kışın Toprak Altında Dinlenen Yumruların Kış Soğuklarna Dayanıklılıkları Azdır.-7 Dereceye Kadar Problem Olmaz. En Fazla-12 Dereceye Kadar Soğuk Olabilen Bölgelerde Kışın Üstlerini Kuru Yapraklar, Sığır Gübresi Ve Toprak Karışımı İle Örterseniz Bahra Kadar Korunabilirler. İlkbaharda Havalar Isındıkça Büyümesi de Hızlanır. Yumrulardan Çıkan Filizler Sıcağın Etkisiyle Çok Hızlı Gelişirler.

Yetiştirilmesi Ve Bakımı

Toprak: Her Türlü Toprakta Yetişebilse De Eğer En iyisini İstiyorsanız Yıldız Çiçeği Suyu İyi Süzdüren Ve Biraz Asitli Toprakları Sever.

Sulama

15 cm’yi Geçene Kadar Az Sıklıkta Sulayın. Bundan Sonra Haftada Bir Bolca Sulayın. Çok Sıcak Günlerde Daha Sık Sulanabilir. Yıldız Çiçekleri Sıcakta Çok Hızlı Büyür.

İlkbahar-Yaz Bakımı

Boyları 10-15 cm Olunca Tepelerini Koparın Daha Çok Çiçek Açar (Bu Tavsiye Baharda Erkenden Gelişmeye Başlayanlar İçindir – Mayıstan İtibaren Hiçbir Tepe Kırpması Yapmamalısınız). Büyük Çiçekler Elde Etmek İçin Her Sap Ucunda Bir Tomurcuk bırakın Diğerlerini Koparın. Tekrar Tekrar Çiçeklenmesi İçin Çiçekler Solar Solmaz Kesin. Yıldız Çiçekleri Çiçek Açtığı Zman Gübre Verirseniz Toprak Altındaki Yumrular Gelecek Yıl İçin Daha İyi Güçlenirler

Vazo İçin : Çiçekleri Sabah Erken Saatlerde Keserek alın. Bir Gün Dinlenmiş Kloru Gitmiş Su Kullanın. Vazoda Bir Hafta Kadar Dayanır. Suyunu Her Gün Değiştirmelisiniz.

Zararlıları Ve Hastalıkları

Gereksiz Yere Sulamalar Rüzgarsız Yerlerde Akşam Sulamaları Külleme Ve Mildiyö Benzeri Hastalıklar Görülür Pek Esintili Olmayan Bahçelerde Yıldız Çiçeği Yetiştiriyorsanız Sulamaları sabah-Öğle  Arasında Yapmalısınız Ve Aşırıya Kaçmamalısınız. Sadece Çok Gerektiği Zaman Sulayınız.

 

... (birkaç satırlık kod) ...