30 Adet Karanfil Fidesi
{URUNDiğerADI}
{URUNDiğerADI}
{URUNDiğerADI}
{URUNDiğerADI}

30 Adet Karanfil Fidesi

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺89,90(KDV Dahil)

Bodur Karanfil Fidesi

Dikime Hazır 30 Adet Karanfil Fidesi İçerir

Adet :

30 Adet Profesyonel Üretim Karanfil Fidesi

Çin Karanfili, Dianthus Chinensis
özellikleri
Çin Ve Çevre Ülkelerine Ait Bir Karanfil Türüdür. Doğal Varyeteleri Olduğu Gibi Sayısız Hibrit Ve Kültivarları Türetilmiştir. Güzel Kokulu Kısa Boylu İnce Dallı Yeşil Yapraklı Renk Rekn Küçük Çiçekler Açan Çeşitleri Tercih Edilir. Bunlar Toprak Ve İklim Farklılıklarına Ve Güneş Süresi Farklılıklarına İyi Uyumlu Geliştikleri Gibi Genellikle Uzun Ömürlüdür. Yaprakları Mavimsi Veya Grimsi Renkte Olanlar Yeşil Yapraklılara Göre Daha Uzun Süreli Güneş İster .
kış Soğukluklarına Dayanıklıkları  -15 Derece İle -25 Dereceler Arasında Değişir. Donmalara Karşı Dayanabilmelerini Veya Dayanamamalarını En Çok Toprağın Özellikleri Belirler. Aynı Şekilde Yaz Sıcaklıklarındaki Sağlıklı Gelişimlerini Veya Bozulmalarını Yine Toprağının Özelliği Belirler. Havanın Ne Kadar Şiddetli Olması Veya Ne Kadar Bahar Havasında Olması Değil.
çiçeklenme Zamanı
Çin Karanfillerinin Bazı Çeşitleri İlkbahardan Yaz Ortasına Kadar Bazı Çeşitleri İlkbahar Başından Sonbahara Kadar Tekrar Tekrar Çiçeklenebilirler.
Yetiştirlmesi Ve Bakımı 
Çin Karanfilleri Bildiğimiz Klasik Karanfillerden Daha Kolay Yetişebilir Özelliktedir Onlar Gibi Sadece Tam Açık Havada Dışarıda Yetiştirebilirsiniz.
Güneş İhtiyaçlarını Yaprak Rengine Göre Düşünün. Çin Karanfillerinin Kütivarlarına Göre Yaprak Ve Renkleri Değişik Olabilir. Ne Kadar Koyu Yadane Kadar Koyu Renk O Kadar Az Süreli (günde En Az 2 Saat-en Fazla 4 Saat) Yeterlidir. Veya Sadece Sabahtan Öğleye Kadar Güneş (ideali Budur))
Toprak: Bahçede Yere Dikili Çin Karanfilleri Genelde Toprak Seçmez Gayet Güzel Gelişirler .
Sulama: Bahçede Dikili Olanların Sulanmaları Serin Aylarda Pek Gerekmez. Sıcak Aylarda İse Toprak Üst Yüzey Tamamen Kuru Olur Olmaz Sulayın. Saksıya Dikili Olanlar Serin Aylarda Toprak Üstü Tamamen Kurudukça , Sıcak Aylarda Hafifçe Kurudukça Sulamalısınız.
Ayıklama Temizleme Ve Daldırma Çalışmaları 
Çin Karanfillerinizi Saksıda Yetiştiriyorsanız Her Zaman Temiz Tutmaya Çalışın. Zaman Zaman Dipten Yeni Sürgünler Uzatırlar (yerini Ve Toprağını Çok Sevmişse Daima En Az Bir Yeni Sürgünün Dipten Yükseldiğiniz Görürsünüz) Bunlar Biraz Uzadığında Eğer Isı Işık Şartları Uygunsa Çiçek Açarlar. Solan Çiçekleri Tükenmiş Dallarından Sağlıksız Olanları Dipten Kesin Sağlıklı Olanları İse Toprağa Yatırıp Dipten Orta Yerine Kadar Toprağa Gömülü Olmaını Sağlayın. Bunlar Köklenir Ve Ayırma Zamanı Geldiğinde Ayırırsınız. Bu Usül Köklendirmeye Basit Dallandırma Yöntemiyle Köklendirme Denir.

... (birkaç satırlık kod) ...