{URUNHOBİ FİDEMADI}
{URUNHOBİ FİDEMADI}
{URUNDiğerADI}
{URUNDiğerADI}
{URUNHOBİ FİDEMADI}
{URUNHOBİ FİDEMADI}
{URUNHOBİ FİDEMADI}
{URUNHOBİ FİDEMADI}

2+1 Hediyeli Yıldız Çiçeği Fide Seti

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺100,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺84,90(KDV Dahil)

3 Adet Fide, Saksı, Toprak, B Besini İçerir

Adrese Ücretsiz Kargo

PAKET :

2 ADET PROFOSYONEL ÜRETİLMİŞ VİYOLDE YILDIZ ÇİÇEĞİ BİTKİSİ,

1 ADET STOKLARIMIZDA BULUNAN ÇİÇEKLERDEN HEDİYE.

TOPLAM 3 ADET ÇİÇEK FİDESİ ÖZENLE PAKETLENİP 3 ADET  8,5 Cm ÇAPINDAKİ RENKLİ KALİTELİ PLASTİK SAKSI VE BU SAKSILARI DOLDURMAYA YETECEK KADAR BİTKİ TOPRAĞI ( TORF) BİRLİKTE GÖNDERİLİR.

TÜM BİTKİLERİNİZDE KULLANABİLECEĞİNİZ YAKLAŞIK 100 Gr. BİTKİ BESİNİ DE BERABERİNDE ÖZENLE PAKETLENİP ADRESİNİZE KARGO EDİLİR.

Fideleriniz Profosyonel ve Ruhsatlı Fidelik Tarafında Üretilmiş, Özenle Paketlenmiş Plastik İsert İçeririnde Topraklıdır.

 

Dahlia, Yıldız Çiçeği (Dalya)

Yıldız Çiçeği Asteraceae (Papatyagiller) Familyasının Dahlia Cinsi Bitkileridir 40’a Yakın Türlerinin Tümünün Anavatanı Meksika ile Kolombiya Civarlarında Orta Amerika Bölgesidir

Genel Özellikler

Yıldız Çiçeğinin Gerçek Türleri 36-40 Arasında Olup Ayrıca Sayılamayacak Kadar çok Hibrit Ve Kültivarları Türetilmiş Ve Her Yıl Yenileri Eklenmekte. Farklı Çeşitlerinin Çiçek Büyüklükleri, Çiçek Şekilleri, Renkleri Ve Gövde Uzunlukları da Değişiktir. Değişik Özllikleriyle Çeşitli Sınıflara Ayrılırlar. Yumrulu Bitkilerdendir. Elverişsiz Mevsimlerde Toprak Üstü Kısımları Tamamıyla Kurur. Anavatanında Genelde Uzun Ve Kurak Geçen Sıcak Mevsimde Toprak Üstü Kısımları Kuruyup Yok Olur Yağışlı Mevsimde Yumruları Yeşerir Ve Süratle Büyürler. Kışın Toprak Altında Dinlenen Yumruların Kış Soğuklarna Dayanıklılıkları Azdır.-7 Dereceye Kadar Problem Olmaz. En Fazla-12 Dereceye Kadar Soğuk Olabilen Bölgelerde Kışın Üstlerini Kuru Yapraklar, Sığır Gübresi Ve Toprak Karışımı İle Örterseniz Bahra Kadar Korunabilirler. İlkbaharda Havalar Isındıkça Büyümesi de Hızlanır. Yumrulardan Çıkan Filizler Sıcağın Etkisiyle Çok Hızlı Gelişirler.

Yetiştirilmesi Ve Bakımı

Toprak: Her Türlü Toprakta Yetişebilse De Eğer En iyisini İstiyorsanız Yıldız Çiçeği Suyu İyi Süzdüren Ve Biraz Asitli Toprakları Sever.

Sulama

15 cm’yi Geçene Kadar Az Sıklıkta Sulayın. Bundan Sonra Haftada Bir Bolca Sulayın. Çok Sıcak Günlerde Daha Sık Sulanabilir. Yıldız Çiçekleri Sıcakta Çok Hızlı Büyür.

İlkbahar-Yaz Bakımı

Boyları 10-15 cm Olunca Tepelerini Koparın Daha Çok Çiçek Açar (Bu Tavsiye Baharda Erkenden Gelişmeye Başlayanlar İçindir – Mayıstan İtibaren Hiçbir Tepe Kırpması Yapmamalısınız). Büyük Çiçekler Elde Etmek İçin Her Sap Ucunda Bir Tomurcuk bırakın Diğerlerini Koparın. Tekrar Tekrar Çiçeklenmesi İçin Çiçekler Solar Solmaz Kesin. Yıldız Çiçekleri Çiçek Açtığı Zman Gübre Verirseniz Toprak Altındaki Yumrular Gelecek Yıl İçin Daha İyi Güçlenirler

Vazo İçin : Çiçekleri Sabah Erken Saatlerde Keserek alın. Bir Gün Dinlenmiş Kloru Gitmiş Su Kullanın. Vazoda Bir Hafta Kadar Dayanır. Suyunu Her Gün Değiştirmelisiniz.

Zararlıları Ve Hastalıkları

Gereksiz Yere Sulamalar Rüzgarsız Yerlerde Akşam Sulamaları Külleme Ve Mildiyö Benzeri Hastalıklar Görülür Pek Esintili Olmayan Bahçelerde Yıldız Çiçeği Yetiştiriyorsanız Sulamaları sabah-Öğle  Arasında Yapmalısınız Ve Aşırıya Kaçmamalısınız. Sadece Çok Gerektiği Zaman Sulayınız.